Centrum Psychoprofilaktyki i Psychoedukacji

CPP istnieje od 1998 r. Nasze usługi świadczymy prywatnie. Od ponad 15 lat skutecznie leczymy zaburzenia funkcjonowania naszych Pacjentów. Zaufaj nam i podejmij leczenie - jesteśmy tu, aby pomóc i Tobie.

Jesteśmy zespołem doświadczonych lekarzy, terapeutów, psychologów i pielęgniarek .Świadczymy usługi medyczne w zakresie leczenia psychiatrycznego oraz leczenia uzależnień.


EL dnia grudzień 21 2013 11:12:11 Drukuj

ZADZWOŃ lub NAPISZ do nas:

  • 71 364 50 23
  • 515 248 641

EL dnia sierpień 29 2013 11:49:07 Drukuj

Zaburzenia psychosomatyczne

W każdej chorobie somatycznej pojawia się złe samopoczucie psychiczne. W każdej chorobie somatycznej czynnikiem jest stres. To on bardzo razem z innymi czynnikami takimi jak bakterie, wirusy, zmiany organiczne i inne tłumaczy etiopatogenezę danego zachorowania. Wśród schorzeń somatycznych są takie, w których stres jest bardzo silnie powiązany z psychiką pacjenta. Są to choroby psychosomatyczne, do których należą:

  1. choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy
  2. wrzodziejące zapalenie jelita grubego
  3. spastyczne jelito
  4. choroba niedokrwienna serca
  5. zawał mięśnia sercowego
  6. nadcisnienie tętnicze
  7. choroby z rodziny autoagresji
  8. inne

W tych chorobach niezbędnym jest prowadenie pacjenta przez lekarzy specjalistów w danej jednostce chorobowej oraz psychiatrów. Podczas rehabilitacji tych zaburzeń wskazana jest psychoterapia. dopiero takie kompleksowe postępowanie może przynieść radykalną poprawę samopoczucia i funkcjonowania.

EL dnia styczeń 08 2010 12:14:02 Drukuj

Nerwica,a depresja.

Objawy nerwicowe występują w zaburzeniach nerwicowych, w depresji, uzależnieniach, zaburzeniach osobowości, schizofrenii, otępieniach czyli we wszystkich zaburzeniach psychicznych. Można też je bez trudu spotkać w zaburzeniach somatycznych, którym z przyjemnością towarzyszą.Pojawienie się objawów nerwicowych u osób, które nie miały takich zaburzeń wcześniej może zwiastować zbliżanie się jakiejś choroby organicznej.
Objawy nerwicowe ustępują jedynie w sytuacjach, które powodują silny stres, a tym samym odwracają uwagę od koncentracji na sobie. Tylko wtedy gdy człowiek staje oko w oko ze śmiercią w miejsce wolno płynącego lęku, pojawia się strach przed konkretną przyczyną.


EL dnia styczeń 05 2010 11:11:03 Drukuj

Samoakceptacja, a egocentryzm.

Człowiek kieruje się w swoim postępowaniu informacjamil, które dotychczas otrzymał i zapamiętał - wiedzą ogólną i szczegółową oraz emocjami. Na jego sposoby reagowania mają wpływ ukształtowany stereotyp statyczny i stereotyp dynamiczny. Wraz z upływem naszego życia stereotyp statyczny jest coraz większy i zajmuje ok 90 % , a stereotyp dynamiczny 10%. By dokonać zmiany w swoim sposobie reagowania trzeba silnej motywacji.  Zmiany możemy dokonać w ramach tych 10% naszych powtarzalnych zachowań. Łatwiej jest nauczyć człowieka czegoś nowego, niż dokonywać zmiany w jego stereotypowych zachowaniach czy stereotypowym myśleniu. Dlatego psychoterapia, która jest metodą z wyboru w leczeniu nerwic może trwać bardzo długo.


EL dnia styczeń 05 2010 10:56:12 Drukuj

Szukasz pomocy?

Ostatnio na Forum


Copyright © CPP 2011 Elżbieta Lipnicka
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2015 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Wygenerowano w sekund: 0.05 | 162,740 Unikalnych wizyt | jQ Blog